0

Lech - Pogoń 3:0. Kolejorz jedną nogą w finale Pucharu Polski

PAP, MM

2017-03-01, godz. 22:32

Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 3:0 w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu Polski.

PIOTR SKÓRNICKI

więcej zdjęć

Obu zespołom przyszło zmierzyć się ponownie zaledwie pięć dni po ligowym spotkaniu. W Szczecinie poznaniacy wygrali 3:0 i na własnym stadionie powtórzyli ten wynik. W tym roku Lech jest skuteczny, ale też powtarzalny aż do bólu, wygrał czwarty mecz z rzędu 3:0.

Trener gości Kazimierz Moskal w porównaniu do piątkowego meczu dokonał tylko jednej zmiany - w miejsce Sebastiana Rudola do składu wrócił Jarosław Fojut. 29-letni obrońca wprowadził nieco więcej spokoju w grę defensywy swojego zespołu niż to miało miejsce podczas spotkania w Szczecinie. Więcej roszad wprowadził za to opiekun Kolejorza Nenad Bjelica, który dał odpocząć Maciejowi Makuszewskiemu, Abdulowi Azizowi Tettehowi, Matusowi Putnocky'emu oraz Maciejowi Wiluszowi. Korekty w składzie nie zaszkodziły Lechowi, który od początku prowadził grę.

Na bramkę Kolejorz, mimo wyraźnie zaznaczonej na boisku przewagi, musiał jednak czekać do 32. minuty. Wtedy wynik spotkania otworzył płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka Szymon Pawłowski. Strzelony gol tylko dodał skrzydeł lechitom. Po przerwie kolejne trafienia dla gospodarzy odnotowali Dawid Kownacki i Lasse Nielsen, który ustalił wynik spotkania w 66. minucie.

Lech był zespołem o klasę lepszym i wygrał zasłużenie. Patrząc na grę Kolejorza, rewanż wydaje się jedynie formalnością.