Szczecin Sport.pl > 

Ekstraklasa. Popis kurtuazji i fair play w sparingu Pogoni Szczecin

PAP

2017-01-25, godz. 17:33

Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze Pogoni Szczecin wygrali w cypryjskim Pafos sparingowy mecz z Astrą Giurgiu 3:1 (0:0), ale najwięcej emocji wzbudziła "seria" rzutów karnych pod koniec pierwszej połowy, kiedy obie drużyny solidarnie pudłowały "jedenastki". I zrobiły to celowo.

CEZARY ASZKIEŁOWICZ

więcej zdjęć

Najpierw sędzia podyktował "jedenastkę" dla mistrzów Rumunii, bo zdaniem arbitra jeden z graczy Pogoni zagrał piłkę ręką. Cristian Sapunaru strzelił tak lekko, by Jakub Słowik obronił. Sędzia nakazał powtórzenie rzutu karnego, a Daniele Niculae tym razem specjalnie uderzył mocno i niecelnie. Po kilku chwilach znów karny - tym razem pod bramką Astry. Frączczak też chybił - celowo. Zrewanżował się rywalom za zachowanie fair play wcześniej.

Astra to mistrz Rumunii. Jesienią zespół awansował do fazy pucharowej Ligi Europejskiej, w której zmierzy się z belgijskim KRC Genk. Pogoń wygrała z rumuńska drużyną 3:1. Bramki dla ekipy ze Szczecina zdobyli: Adam Frączczak (53 min), Kamil Drygas (66) i Sebastian Rudol (85).

W kolejnym sparingu Pogoń zagra z rosyjskim Uralem Jekaterynburg.Wybraliśmy najlepszych piłkarzy w ekstraklasie. Oni zachwycali!


Udostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Szczecin