Szczecin Sport.pl >

Świetna passa. King Szczecin wygrywa trzeci mecz z rzędu

Mateusz Kasprzyk

2016-12-18, godz. 18:43

Koszykarze King Szczecin wrócili do dobrej dyspozycji z początku sezonu. W niedzielę ograli w Azoty Arenie trzeci w tabeli MKS Dąbrowa Górnicza 82:79.

ŁUKASZ WĄDOŁOWSKI

Przełomowym momentem okazała się listopadowa klęska z ostatnią Siarką Tarnobrzeg. Padły mocne słowa i terapia wstrząsowa przyniosła oczekiwane skutki. King znowu kroczy od wygranej do wygranej i umocnił się w górnej połowie tabeli. Zwyciężył trzeci raz z rzędu.

Zespół Marka Łukomskiego po bardzo emocjonującym meczu pokonał faworyzowaną Dąbrowę Górniczą zaledwie trzema punktami. Całe spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. O wygranej Kinga zadecydowała przede wszystkim świetna skuteczność Pawła Kikowskiego. Jego celne rzuty złożyły się na ponad 1 całego dorobku punktowego szczecińskiej watahy. Co istotne, "Kiko" rzucał w najważniejszych momentach. W czwartej kwarcie pomógł dogonić rywali, którzy wypracowali minimalną przewagę, a potem "pilnował" wyniku.

Wilki Morskie zrobiły pierwszy krok, żeby przedłużyć sobie świąteczne urlopy. Teraz muszą na wyjeździe wygrać z Miastem Szkła Krosno (23.12).

Wstęp na niedzielne spotkanie był wolny. Rozegrano je pod hasłem "Pomagamy Victorii". Dziewczynka z podszczecińskich Dołuj potrzebuje operacji nóg za 1,5 mln złotych. Przed halą kibice dorzucali się do puszek, a w trakcie meczu odbyło się sporo licytacji i konkursów. Cały dochód zostanie przekazany dla Victorii. Zrzutkę w szatni zapowiedzieli też zawodnicy Kinga.

King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 82:79 (20:15, 20:19, 15:20, 27:25)

King: Paweł Kikowski 24, Taylor Brown 16, Marcin Dutkiewicz 11, Jakub Garbacz 8, Russell Robinson 5, Robert Skibniewski 5, Szymon Łukasiak 5, Michał Nowakowski 3, Zach Robbins 3, Craig Sword 2.