Szczecin Sport.pl > 

Sportowa złość Chemika. Policzanki rozbiły Muszynę

Mateusz Kasprzyk

2016-12-17, godz. 20:04

Ligowe zwycięstwa nie powetują Chemikowi czwartkowej porażki w Lidze Mistrzyń z Modeną, ale mogą przynajmniej trochę poprawić humor. Podopieczne Jakuba Głuszaka gładko ograły Muszyniankę Muszyna 3:0.

CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Chemik na sobotnie spotkanie był podwójnie zmotywowany. Po pierwsze chciał się sobie powetować wyżej wspomnianą porażkę na inaugurację zmagań w Europie, a po drugie "zrewanżować się" Muszynie. Zespół z południa Polski nie chciał przełożyć ligowego meczu, dlatego zespół Głuszaka miał niecałe dwie doby, żeby zregenerować się po spotkaniu z Modeną i jeszcze dotrzeć w Beskidy.

Policzanki nie miały więc litości dla swoich rywalek. W pierwszym secie gospodynie zostały rozgromione do 9. Prym wiódł serbski duet: Stefana Veljković - Jelena Blagojević. W kolejnych dwóch partiach podobnego nokautu już nie było, ale Muszyna w żadnym nie przekroczyła 20 punktów. Skutecznie grała Madelaynne Montano (14 punktów). Kolumbijka częściowo zrehabilitowała się za słabą zmianę z meczu z Modeną.

Chemik przewodzi w tabeli Orlen Ligi i ma na koncie komplet 12 zwycięstw. Przed świętami policzanki zagrają u siebie z Atomem Treflem Sopot (22.12). W zeszłym sezonie byłoby to pasjonujące spotkanie, teraz zanosi się raczej na jednostronne widowisko na korzyść wiadomej drużyny.

Polski Cukier Muszynianka Enea - Chemik Police 0:3 (9:25, 16:25, 20:25)

Chemik: Werblińska (8), Blagojević (12), Bełcik (4), Montano (14), Veljković (7), Gajgał-Anioł (3), Zenik (l.) oraz Bednarek-Kasza (3), Wołosz (1)

MVP: BlagojevićUdostępnij link: Facebook

Zaloguj się i dodaj komentarz (logowanie wymagane)

Komentarz


Szczecin