Szczecin Sport.pl >

Pogoń 04 pomogła choremu bramkarzowi i... rywalom. Piast Gliwice górą w Szczecinie

Mateusz Kasprzyk

2016-12-17, godz. 19:46

Futsaliści Pogoni 04 Szczecin będą zimować na odległym, szóstym miejscu w tabeli. W Azoty Arenie przegrali z Piastem Gliwice batalię o najniższy stopień podium 0:2.

CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego pretensje mogą mieć tylko do siebie. W sobotnie popołudnie pudłowali na potęgę i wiele razy z niedowierzaniem łapali się za głowy. Stemplowali słupki, poprzeczki, a najbardziej we znaki gospodarzom dawał się fenomenalnie dysponowany w bramce Piasta Michał Widuch.

Gliwiczanie zagrali wyrachowany futbol i zabrali na Górny Śląsk bezcenny komplet punktów. Przy okazji zafundowali gospodarzom lekcje skuteczności. Pierwszego gola zdobyli w 9. minucie. Precyzyjnym strzałem popisał się Tomasz Szczurek. Decydujący cios zadali nieco ponad minutę przed końcową syreną. Taras Tarasowicz wykorzystał fakt, że Pogoń rzuciła wszystko do ataku i grała z wycofanym bramkarzem.

Pozycja w połowie stawki po rundzie jesiennej to duże rozczarowanie. Na szczęście dla wicemistrzów kraju, rozgrywki mają nową formułę. Po sezonie zasadniczym liga zostanie podzielona na dwie grupy, a punkty na pół. Nikt się jednak nie spodziewał, że to zawodnicy Żebrowskiego mogą okazać się największymi beneficjentami zmian.

Spotkanie rozegrano pod hasłem "Gramy dla Krystiana". Cały dochód z meczu został przekazany dla chorego na anemię aplastyczną bramkarza Pogoni Szczecin Krystiana Rudnickiego. Tylko z samych koszulek (m. in. Kamila Grosickiego) zebrano prawie dwa tysiące złotych.

Pogoń 04 Szczecin - Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Bramki: Szczurek (9), Tarasowicz (39)

Pogoń: Lasik - Bugański, Jakubiak, Jurczak, Gepert, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Maćkiewicz, Cymański.